Ako sa zo športovcov stávajú superhrdinovia?

30.05.2023
Natália Grigelová, športová konzultantka
Natália Grigelová, športová konzultantka

Celkovo športová psychológia zastáva dôležitú úlohu pri dosahovaní optimálneho výkonu a pohody športovcov vo všetkých športových disciplínach. Čo znamená športová psychológia a čo ňou môžeme získať? V krátkosti Vám o ňej povie naša nová členka Natália Grigelová, športová konzultantka a bývala reprezentantka SR v stolnom tenise.

Keď pozorujeme športovcov v ich najväčších momentoch slávy a úspechu, často sa pýtame, čo ich vlastne vedie k takýmto výnimočným výkonom? Ako sa zo športovcov stávajú superhrdinovia? 

Vitajte vo svete ŠPORTOVEJ PSYCHOLÓGIE – disciplíne, ktorá sa stáva čoraz dôležitejšou vo svete športu. Ide o vedu, kde sa myseľ stretáva so svalmi a adrenalínom. Nejde len o fyzický tréning a talent – je to o zvládaní vlastných myšlienok a dosahovaní špičkových výkonov.

V športovej psychológií sa naučíš:

  • ako udržať svoju koncentráciu, keď sa celý štadión snaží rozptýliť tvoju pozornosť,

  • ako sa vyrovnať s tlakom, ktorý stúpa šialenou rýchlosťou, 

  • ako zastaviť zlosť, ktorá sa tajne usadila v tvojej mysli a snaží sa sabotovať tvoju výkonnosť

Ale to nie je všetko! Hovoríme aj o motivačných trikoch, ktoré neustále udržujú odhodlanie v srdci športovca. Ako bonus sa naučíš všetky triky a tipy, ako prekonať rôzne prekážky, ktoré ti športový svet vrhá pod nohy. Zvládneš sklamanie po prehre a vrátiš sa ešte silnejší ako kedykoľvek pred tým. Zranenie? Čas na zlepšovanie stránok na ktoré si ho pred tým nemal. Strata formy? Len malý záblesk, pretože vieš, ako sa vrátiť silnejší a lepší ako kedykoľvek predtým.

Takže milí športovci, nebojte sa vstúpiť do zaujímavého sveta športovej psychológie. Užite si túto šialenú jazdu vo svojich mysliach a bezpochyby ovládnete svet športu so zábavou, odhodlaním a nesmiernym nadšením😊.